fbpx

רוצים מזמרה איכותית שתשרת אתכם לאורך זמן?

ברשותינו מזמרות איכותיות ממיטב המותגים בעולם, מה שלא טוב לא נכנס לטבעלו!
מוזמנים להציץ בדף המזמרות המלא

מזמרות טרופר
מזמרה S3 פתוחה של תבור
מזמרות

איך בוחרים מזמרה איכותית?

"לכל בעל גינה יצא לקנות מזמרה ולהתאכזב. או שהמזמרה נתקעת כשהיא סגורה או שהיא לא חותכת, אולי המנעול הלך והיא נשארת כל הזמן פתוחה. אלו רק חלק מהבעיות שיכולות לצוץ כשקונים מזמרה לא איכותית או לחילופין משתמשים במזמרה לצרכים לא נכונים או בדרך לא נכונה."

בחירת מזמרה חדשה אינה דבר פשוט כמו שניתן לחשוב.
ביחד נעבור על סוגי המזמרות הקימות בשוק, נתאים את המזמרה הנכונה לצרכים שלכם ואף ניתן עצות חשובות על שמירה נכונה של המזמרה שלכם. 

ראשית, עליכם להבין איזה סוג מזמרה תשרת את הצרכים שלכם בדרך הטובה ביותר.
אז מה אתם מחפשים? מזמרה לגיזום יום יומי פשוט, לענפים ועלים ירוקים וזעירים או שאתם מתמודדים לעיתים קרובות עם ענפים עבים ויבשים יותר? 
ומה לגבי משך הזמן שבוא אתם משתמשים במזמרה, האם זה כמה דקות ביום או לפעמים שעות? אם השימוש הוא אינטנסיבי יותר אז כמובן שנרצה לחשוב על ריפוד כלשהו

לבסוף, ובתכלס מה שהכי חשוב זה הביצועים. אם כבר החלטתם לשם כסף תרצו להב שחותכת בצורה נקייה ומשחררת בקלות וללא מאמץ נוסף. 

אז כשהשוק מפוצץ במאות מזמרות, איך בוחרים?

איזה סוג מזמרה הכי טובה בשבילי?

מזמרה סטנדרטית

כשאנו מדברים על מזמרה סטנדרטית אנו מדברים על סוג המזמרה הפופלרית ביותר בשוק, אנו מתכוונים למזמרה אשר מבצעת פעולה דמוי מספריים בזמן סגירת הלהבים. כלומר הם עוברים זה לצד זה כדי לייצר חתך נקי, כלומר כמעט ולא ניתן לרסק את הרקמות על הצמחים מה שגורם מינימום נזק לצומח. הן מצוינות לחיתוך של חומר "חי" ורקמות רכות. עיצוב זה מבריק לשימוש יומיומי ,הוא מהיר ויעיל בגיזום שיחים קטנים, סידור צמחי בית ,צמחי ירקות ועוד…  

זכרו, צמחים שנחתכו כראוי ובצורה נקייה יכולים להרפא בקלות. 

מזמרות איכותיות לדוגמא

מזמרת סדן

כפי שהשם מרמז, מזמרת סדן נועדה לחתוך באופן המחכה פעולה פטיש מכה בסדן, אך במקרה הזה, להב חד חותך לתוך הסדן. מזמרות מהסוג הזה מתאימות לחיתוך ענפים גדולים יותר, קשים ויבשים יותר. הן חזקות יותר ונותנות לך יותר כח עבודה. מה גם שאין להם נטייה להפתח בלחץ רב בשונה מהזמרות הסטנדרטיות.
בקיצור מזמרת סדן טובה יותר למשרה הקשה ביותר.  אני אישית מחזיק בשתי הסוגים ומחלק את העבודה ביניהם.

מזמרות סדן איכותיות לדוגמא

מזמרה לבציר (מבצרת)

מבצרת באה מהמילה בציר. ולכך המזמרות האלה נועדו. למזמרה הזאת יש להב צר ארוך ודק המאפשר דיוק רב וכניסה למקומות סבוחים. מיועד בצורה מושלמת לקטיף פרי, חיתוך ניצנים, איסוף ירקות וקטיף פרחים.

מבצרה או מקטפת איכותית לדוגמא

מזמרות גדולות או מספרי גיזום

אנחנו צריכים מזמרות גדולות יותר משתי סיבות ברורות, להגיע למקומות גבוהים יותר ולגזום דברים עבים יותר, המנוף במזמרות הגדולות מאפשר לנו לעשות זאת ללא מאמץ מיותר. בחרו מזמרה גדולה שתעמוד בלחצים ותחזיק לשנים.

מזמרות גדולות לדוגמא

אילו תכונות חשובות עלי לחפש?

אם הזמן והניסיון נדע להבין טוב יותר איזה תכונות חשובות לנו. בסוף כמו בהתחלה זה בעיקר תלוי בצרכי השימוש. מזמרה טובה זאת מזמרה איכותית שמתאימה לנו ולצרכים שלנו. 

מזמרה לשמאליים

מכיוון שלרוב המזמרות הסטנדרטיות יש עיצוב בסגנון מספריים, הן מותאמות לימניים. מזמרות כאלה יחתכו פחות טוב אם אתם שמאליים ותיהיה להם נטייה להפתח.
עם זאת קיימים מזמרות לשמאליים!
חפשו מזמרות כאלו ממותגים מובילים, לרובם יהיה משהו כזה להציע לכם.

קוטר הלהב

קוטר חיתוך הלהב יכול להשתנות בין 10 ל- 30 מ"מ, תלוי בגודל ובסוג המזמרה. כשמדברים על האורך הגדול ביותר מתכוונים לקוטר הענף הגדול ביותר שהמזמרה יכולה לחתוך כשהיא פתוחה לרווחה. אם המזמרה שלכם קטנה יותר ככל הנראה שקוטר החיתוך יהיה קטן יותר. במידה וחלק משגרת הגיזום שלכם הוא ענפים רחבים נתון זה הוא מהותי בשבילכם.

משקל המזמרה

גם פה המשקל משתנה ממזמרה למזמרה. רוב המזמרות שוקלות בין 100 ל 400 גרם.
איך נחליט איזה משקל אנחנו מחפשים? ראשית בדקו מאיזה מתכת עשויה המזמרה וזה יתן לכם רמז האם המשקל מוצדק. בגדול מזמרות קלות לרוב יתאימו לחיתוך עדין ומתמשך. הדגמים הכבדים יותר לרוב גם יהיו חזקים יותר.

להבים וקפיצים הניתנים להחלפה

 

קניתם מזמרה איכותית והוצאתם עליה סכום מכובד, אתם עובדים איתה כבר כמה חודשים\שנים ואת האמת שהתאהבתם! אבל מה לעשות הסכין כבר לא כמו שהיא הייתה וגם הקפיץ כבר לא אותו דבר. 
זה עדיין לא אומר שאתם צריכים לקנות חדשה, חלק מהמותגים בונים את המזמרות שלהם עם אפשרויות החלפה של הלהבים, הקפיצים ואפילו ברגים מסוימים. זה יכול לחסוך לכם כסף ולמנוע פסולת מיותרת.  

תכונות שימושיות נוספות

בולמי זעזועים

במזמרות קצת יותר מתקדמות ניתן למצוא בחלק הפנימי של הידית הסמוכה ללהב בולמי זעזועים. אלה נועדו לספוג את ההלם במצב של סגירה פתאומית אגרסיבית, במקום שהיד שלך תספוג את המתח הבולם זעזועים יעשה זאת.

חריץ מוהל

זהו חריץ קטן, שנמצא על הלהב הקטן יותר של חלק מהמחשבים העוקפים. כאשר הלהב הגדול נסגר מעל האחר, מוהל העץ לתוך החריץ הזה ואז נמחק בשחרור כדי למנוע את הלהבים להידבק.

חריץ מוהל S3 של תבור TABOR

דוגמא למזמרה בעלת חריץ מוהל היא ה S3 של תבור

ריפוד

לחלק מהמזמרות יש ידיות רכות ומרופדות כך שהן נוחות יותר לשימוש לאורך תקופות ארוכות.

ספוג שמן

זה די נדיר, אבל חלק מהגזרים כוללים ספוג שמן משולב בו תוכלו להשתמש כדי לנקות ולשמן את הלהבים לאחר השימוש.

ידית מסתובבת

תכונה זו מאפשרת לידית אחת להסתובב איתך בזמן שאתה מחזיק במזמרה, הידית בעצם נעה עם היד שלך כדי להפוך את התנועה לטבעית יותר.

שני מנעולי ביטחון

 

מנעול בטחון יש בכל מזמרה, מה שמשאיר את הלהבים סגורים כאשר הם בכיס שלכם או לא בשימוש. יש טובים יותר ויש פחות (יש כאלה המחוברים בבורג בעלי נטייה להשתחרר). עם זאת, יש מזמרות הכוללות שני מנעולים, מה שאומר שהלהבים לא נפתחים במלואם למרחק החיתוך המרבי אם מוגדר המנעול השני. זוהי תוספת שימושית מכיוון שהיא מקצרת את זמן העבודה בעבודות עדינות ומהירות ואף מתאימה לידיים קטנות יותר.

איך שומרים על המזמרה שלי בצורה הטובה ביותר?

משמנים

כמו כל דבר ממתכת עם צירים, בשביל לשמור על עליו יש לשמן אותו מידי פעם.

משחיזים

אחרי עבודה מרובה, לא משנה איזה להב הוא יתחיל להשחק ולהתקהות. כמובן אם השתמשתם במזמרה לגיזום ענפים עבים ויבשים. לכן לא יזיק למזמרה שלכם לקבל איזה השחזה טובה

לא משאירים בחוץ

באופן כללי חשוב לשמור על המזמרה נקייה ולא להשאיר אותה פתוחה בחוץ. חלקם יכול להחליד והכי גרוע פשוט לאבד

לא חותכים דברים גדולים מידי בשבילה

כבר דברנו על זה, לכל מזמרה יש את היעוד שלה. אם תעבדו בחוכמה הכלים שלכם ישארו איתכם ארוכות

לסיכום איך בודקים אם המזמרה שבחרתי טובה או לא?

בתכלס, עד שלא תנסו לא תדעו! אז קחו כמה ענפים בעובי שונה ותבדקו, תרגישו איך היא יושבת לכם ביד ואיך היא חותכת. בדקו כמה לחץ דרוש, ובאיזו קלות המזמרה משחררת. האם היא נראת לכם איכותית או סתם פס יצור זול והמוני. 
תתחדשו!

גלילה לראש העמוד
מנעול פתוח
כיף שחזרת
דילוג לתוכן