fbpx
פותח חלון אוטומטי מגג עשוי פוליקרבונט

פוליקרבונט – קירוי מושלם לחממות ביתיות

למה כדאי לרכוש חממה ביתית מפוליקרבונט? ולמה מכנים את הפוליקרבונט - הפלדה השקופה המודרנית?

מה זה בעצם פוליקרבונט?

פוליקרבונט הוא השם הכללי למשפחה של פולימרים סינתטיים תרמופלסטיים. נשמע מאיים? מיד נסביר – הפוליקרבונט הוא חומר חזק ביותר בעל עמידות גבוהה ביותר לפגיעות ומכות, כמו גם בעל עמידות טובה בחומרים חריפים, בחום רב יחסית ובהתנגדות לאש, יחד עם זאת יש לפוליקרבונט תכונות שקיפות מצוינות, ולעיתים אפילו טובות יותר משיש לזכוכית.
לכן השימוש בו הוא נפוץ גם לשימושים ביתיים וגם למוצרים שונים אשר דורשים עמידות מיוחדת. לא סתם הפוליקרבונט נקרא "הפלדה השקופה המודרנית".

מה מייחד אותו?

לפוליקרבונט יש יכולות שקיפות כמו של זכוכית ואף יותר, יחד עם זאת הוא גם חזק פי 200 יותר ממנה. ושוקל הרבה פחות. יכולת ההתנגדות שלו בפני שבירה, מסווגת אותו בתור חומר הבטיחות הכי זמין כרגע בשוק. הוא עמיד בפני מכות פטיש, אבנים ועוד ומומלץ לשימוש במקומות אשר חשופים לונדליזם. הפוליקרבונט כולל בתוכו שכבת מגן מקרינת UV, התקנתו תאפשר הגנה על אנשים, צמחים, רהיטים וחפצים אחרים מפני קרינה זו. דבר אשר מגדיל משמעותית את העמידות שלו בתנאים חיצוניים. 

קרינה אולטרה סגולה בפוליקרבונט

תכונותיו של הפוליקרבונט

שקיפות

לפוליקרבונט יש יכולות שקיפות כמו של זכוכית ואף יותר, יחד עם זאת הוא גם חזק פי 200 יותר ממנה. ושוקל הרבה פחות. יכולת ההתנגדות שלו בפני שבירה, מסווגת אותו בתור חומר הבטיחות הכי זמין כרגע בשוק. הוא עמיד בפני מכות פטיש, אבנים ועוד ומומלץ לשימוש במקומות אשר חשופים לונדליזם. הפוליקרבונט כולל בתוכו שכבת מגן מקרינת UV, התקנתו תאפשר הגנה על אנשים, צמחים, רהיטים וחפצים אחרים מפני קרינה זו. דבר אשר מגדיל משמעותית את העמידות שלו בתנאים חיצוניים. 

משקל נמוך

פוליקרבונט הוא חומר קל מאוד יחסית לאלומיניום או זכוכית, הוא שוקל פחות ממחצית משקלם. דבר המשפיע לטובה על הרכבתו בשטח ובכך גורם לחיסכון בזמן רב, בידיים עובדות ובצמצום עלויות.

עמידות בפני מזג אוויר

פוליקרבונט משמר את כל תכונותיו במשך שנים תחת כל מזג אוויר אליו נקלע, מבלי לפגוע בתכונותיו. 

בידוד תרמי

משמעות המילה בידוד תרמי היא מניעת מעבר חום או קור בין חללים שונים, מכאן ניתן להסיק כמה חשוב הבידוד התרמי כחלק מחיסכון באנרגיה ובסיוע לגידולים שונים בחממות ביתיות. הפוליקרבונט הוא חומר בעל בידוד תרמי טוב ביותר. אפילו משמעותית טוב יותר מזכוכית ואלומיניום.

פוליקרבונט עמיד לכימיקלים

הפוליקרבונט הוא חומר אשר מצליח להתנגד לכימיקלים וחומרים שונים מבלי לעשות כל נזק, אך יחד עם זאת ישנם חומרים מסויימים שיש למנוע ממנו לבוא איתם יחד במגע, כמו שמפורט על ידי הוראות היצרן.

קל לשימוש

הפוליקרבונט הוא חומר אשר מאוד קל להתקנה, הוא מגיע בגיליונות בעלי משקל נמוך המאפשרים עבודה נוחה ביותר, ומקלים על תהליך ההתקנה כולו. בנוסף פוליקרבונט הוא חומר אשר ניתן לעבד בקלות ומשם להפוך אותו למגוון בלתי מוגבל של צורות שונות. גם אופן התחזוק שלו מאוד נוח ופשוט, כל מה שצריך על מנת לנקות את משטחי הפוליקרבונט זה מטלית של 100% כותנה, חומר ניקוי עדין ומים בלבד. דבר אשר לא דורש מאמץ מיותר וחוסך זמן רב.

מאפייני הולכה סולארית בפוליקרבונט

ישנם סוגים שונים של פוליקרבונט אשר ניתן להשתמש בהם על מנת לייצר הפחתה של עלויות האנרגיה לאורך כל השנה. באמצעות שינויים במרקם, בכהות, באופל ועוד. גליונות של פוליקרבונט כוללים תכונות שונות היכולות להשפיע על יעילות האנרגיה, כל מוצר של פוליקרבונט משדר כמות שונה של אור ישיר ומאפשר רמה שונה של פיזור האור מה שעשוי לעזור בהפצת האור לאורך כל המבנה או המתחם. גיליונות הפוליקרבונט משתנים בערכי הסלקטיביות שלהם מה שקובע עד כמה הם שומרים על חום בחוץ ומאפשרים ליותר "אור קריר" להיכנס פנימה.

יישומים שונים לפוליקרבונט

לפוליקרבונט יש מגוון יישומים רחב, ניתן להשתמש בו על ידי שיטה של הזרקה לתבניות ובכך לייצר מוצרים שונים כדוגמת תקליטורים, ציוד מעבדה עדשות משקפיים ועוד.
ניתן להעביר את הפוליקרבונט בשיטה של שיחול (מאולץ באמצעות דחיסה לעבור בגוף בעל שטח קטן יותר) לצינורות ובכך לייצר מוטות ופרופילים שונים.
שיטה נוספת לעיבוד הפוליקרבונט היא שיחול בין גלילים ובכך ייצור של לוחות אשר עוברים עיבוד משני בוואקום פורמינג (הצמדה לתבנית חמה בוואקום), חיתוך לייזר וכדומה ומאפשרים לייצר מוצרים שונים כגון מגנים לכוחות שיטור, מסכות הגנה לפנים, שלטים לפרסומת, גופי תאורה ועוד. 
ישנם שיטות נוספות לעיבוד של הפוליקרבונט כגון ניפוח המאפשר לייצר מוצרים כמו בקבוקי מים. 

ניתן למצוא את הפוליקרבונט כיום התעשיות רבות כמו בתעשיית הסמארטפונים, ובתעשיית הרכב כמו לדוגמה הדלתות הנשלפות של המכונית החשמלית Estrima Birò המיוצרת באיטליה

זוג מדפי פלסטיק לחממות ביתיות 2

אז למה בעצם הפוליקרבונט הוא החומר המושלם לקירוי החממות הביתיות שלכם?

יתרונות של חממה ביתית מפוליקרבונט

כפי שכבר ראיתם לפוליקרבונט ישנם יתרונות רבים, השקיפות שלו מאפשרת לאור השמש להיכנס ובכך לסייע בצמיחת הגידולים השונים בחממה הביתית שלכם, ובו זמנית יש לו את היכולת לפזר את קרינת הUV על מנת לא לפגוע בכם, בגידולים, או בציוד אשר נמצא בחממות הביתיות שלכם. ובנוסף יש לפוליקרבונט את היכולת לווסת את החום או הקור על ידי שכבה מיוחדת של בידוד תרמי הנמצאת עליו, ובכך להגן על הגידולים מפני מזג אוויר לא רצוי. החוזק והעמידות שלו מאפשרים לכם להתקין אותו בכל מקום או בכל תנאי שטח אשר תרצו מבלי לחשוש שיהרס, יצהיב, או יישחק במהלך השנים. מה גם שמשקלו הנמוך של הפוליקרבונט מאפשר התקנה מהירה, נוחה ופשוטה של החממה הביתית שלכם וזאת מבלי לערב המון ידיים עובדות, ובלי לדרוש מכם זמן רב. 

תחזוקה של חממה ביתית מפוליקרבונט

בואו לא נשכח שהתחזוקה של חממה ביתית אשר מורכבת מפוליקרבונט היא באמת פשוטה וכל מה שדרוש בשבילה זה מטלית, חומר ניקוי, קצת מים והמלאכה הושלמה. וכל מה שנותר זה רק להנות מהגידולים הנפלאים שצמחו בחממה הביתית שלכם.

בטבעלו לא מתפשרים על איכות

בטבעלו אנחנו מציעים מבחר חממות ביתיות אשר מיוצרות במיוחד מלוחות של פוליקרבונט ברמה ובאיכות הגבוהים ביותר על מנת להבטיח לכם את התנאים הטובים ביותר לגידולים שלכם ובכך להבטיח לכם חוויית גידול מהנה ומפרה.

למה כדאי לרכוש חממה ביתית אצלנו

טבעלו שמה לעצמה מטרה להיות החברה המובילה בתחום הגידולים בחממות ביתיות. אנו רואים בגידול יבול באופן עצמאי כמטרה חשובה לאנושות. היכולת לגדל את האוכל שאתם אוכלים נראה לנו חשובה מאין כמוהה.
לכן אנו עומלים על הקמת קהילה גדולה ורחבה בה כל המידע על גידול בחממות ביתיות יהיה זמין ונוח. נערוך ניסויים ונעדכן מהשטח. רוצים להיות חלק מהמשפחה? 

כתבות נוספות

קומפוסטציה תחת זכוכית מגדלת

קומפוסטציה ביתית למתקדמים

הכתבה הבאה מיועדת לאנשים שרוצים להעמיק יותר לתוך התהליך של הקומפוסטציה בכדי לדעת לייצר קומפוסט ביתי איכותי באמת ולא מפחדים ממדידות וממעקב רציף. מהם השלבים

קומפוסט כאמצעי לדיכוי של מחלות קרקע

קומפוסט כאמצעי לדיכוי של מחלות קרקע

רוצים לגדל גינה אורגנית ולא רוצים להשתמש בריסוסים כדי להתמודד עם מחלות קרקע או למנוע אותם? בוודאי תשמחו לשמוע שקומפוסט יכול להיות התשובה שאתם מחפשים.

גדלו אדמה בריאה

גדלו אדמה בריאה

האדמה היא דבר חי, אדמה בריאה היא מקום שוקק חיים. כשהאדמה חיה בהרמוניה עם החיים בה, היא מהווה בסיס נהדר לגידול צמחים יפהפיים ואוכל בריא.

גידול שום

גידול שום

תמיד רציתם לגדל שום ולא ידעתם איך? מה התנאים המתאימים? ועל מה חשוב להקפיד כדי להצליח ליהנות מגידול שום טרי וטוב? אספנו עבורכם את כל

תה קומפוסט

תה קומפוסט הוא בעצם דשן נוזלי שנחלט מקומפוסט, הוא מעשיר את האדמה במהירות ולכן גורם לצמחים להיות גדולים יותר, טעימים יותר, בריאים יותר ועמידים יותר.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
גלילה לראש העמוד
טבעלו לוגו
כיף שחזרת
דילוג לתוכן